KURS FRYZJERSKI Stopień 1

Ogłoszenia Piaseczno

- sprzedam, kupię, zamienię - oglos24.pl

Data dodania: 19 kwietnia 2018, 17:41 (19 godzin temu)

sprzedający: osoba prywatna Rodzaj: Kosmetyzczne

Opis ogłoszenia

Profil uczestnika kursu

Kurs fryzjerski I stopnia skierowany jest do osób, które chcą rozwinąć swoje umiejętności w zakresie fryzjerstwa i stylizacji fryzur, chcą zmienić swoją ścieżkę kariery czy też fryzjerstwo traktują jako swoje hobby i chcą podwyższyć swoje kwalifikacje.

Indywidualne podejście

Zajęcia na naszych kursach odbywają się w kameralnych grupach 4 – 6 osób co pozwala nam na indywidualny kontakt z każdym kursantem. Taka forma zajęć jest najbardziej efektywna i w 100 % przynosi zamierzone efekty. Wykładowca ma możliwość bezpośredniego kontaktu z każdym z kursantów, analizę jego potrzeb oraz odpowiedź na wszystkie istotne pytania co daje nam najbardziej wymierne wyniki nauczania oraz pełne zadowolenie naszych Klientów.

Jakie umiejętności zyska uczestnik kursu ?

Każdy etap kursu ma założone cele programowe, które nasi Absolwenci  po ukończeniu danego poziomu będą potrafili wykonywać. Poszczególne stopnie kończą się egzaminem praktycznym. Program kursu fryzjerskiego zawiera zagadnienia zawarte w podstawie programowej MEN, dodatkowo poszerzony o zabiegi, które wymagane są przez współczesny rynek.

Cele programowe :


Celem I etapu kursu jest nauczanie od podstaw fachu fryzjerskiego z zakresu zasad higieny w salonie fryzjerskim, pielęgnacji włosów i skóry głowy, umiejętnego przeprowadzenia zabiegu trwałej ondulacji, prawidłowego mycia głowy w tym wykonanie prawidłowego masażu, prawidłowego modelowania włosów tzw. ondulacji fenowej oraz podstaw z zakresu strzyżenia damskiego i męskiego.

 

Forma kursu

Kurs fryzjerski w swoim programie zawiera informacje teoretyczne dotyczące specyfikacji pracy w zawodzie fryzjera, główną częścią kursu jest praktyka, podczas której kursanci uczą się wykonywania cięć, koloryzacji i innych zabiegów z którymi na co dzień mogą mieć styczność w salonie fryzjerskim. Kursanci wykonują różnorodne zabiegi fryzjerskie pod okiem doświadczonych trenerów. Na zajęciach praktycznych używamy kosmetyków renomowanych marek oraz sprzętów dostępnych w profesjonalnych salonach.

Certyfikat

Po pozytywnym zdaniu egzaminu praktycznego kursant otrzymuje zaświadczenie na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz certyfikat ukończenia kursu.


Program kursu:

 • Organizacja pracy w salonie fryzjerskim
 • Podstawowe wyposażenie
 • Jak zbudowany jest włos - jego właściwości fizyczne
 • Keratyny we włosie - ich znaczenie w procesach chemicznych
 • Profesjonalne podejście do klienta
 • Podstawowe zabiegi wykonywane w salonie - mycie głowy
 • Ondulacja chemiczna i ondulacja wodna
 • Zastosowanie technik skręcania i prostowania w modelowaniu włosów
 • Fryzury dziennie - skręcanie za pomocą wałków
 • Stylizacja włosów
 • Omówienie zasad w strzyżeniu (Kąty strzyżenia ,linie prowadzące ,wyznaczenie konturu wewnętrznego i
 • zewnętrznego)
 • Strzyżenie męskie klasyczne
 • Strzyżenie damskie klasyczne

Zapraszamy:

NOVA Centrum Edukacyjne
ul. Kościuszki 27a
05-500 Piaseczno

Oglos24.pl - darmowe ogłoszenia w twojej okolicy. Na oglos24.pl znajdziesz wszystko czego potrzebujesz: mieszkania, pokoje, samochody, meble, oferty pracy, a także usługi lokalnych firm. Jeśli chcesz coś sprzedać, kupić lub wymienić to dobrze trafiłeś. Prosty i przejrzysty system kategorii oraz skuteczna wyszukiwarka umożliwia łatwe znalezienie interesujących Cię ogłoszeń. Ten portal jest właśnie dla ciebie.

sprzedawaj kupuj wymieniaj

Powered by: