Cementy Glinowo-Wapienne, WYSOKOGLINOWE m-ki "GÓRKAL" - "GÓRKA CEMENT"

Ogłoszenia Kraków

- sprzedam, kupię, zamienię - oglos24.pl

Data dodania: 14 lutego 2019, 9:53 (5 dni temu)

sprzedający: firma Stan: nowe

Opis ogłoszenia

Wszystkie prawa zastrzeżone 2014 ROK-MAR Kamień Dekoracyjny®.

Proudly created with .com

Nasza całościowa OFERTA dostępna na oficjalnej stronie internetowej Producenta:

www.rokmar.wix.com/kamien 
Cementy glinowo-wapniowe (np. GÓRKAL 40, GÓRKAL50+) produkujemy z dwóch surowców: boksytu i kamienia wapiennego. W cementach wysokoglinowych (np. GÓRKAL 70, GÓRKAL 80) zastępujemy boksyt tlenkiem glinu. W trakcie procesu produkcji wstępnie zmieszane surowce są mielone, a otrzymany tzw. szlam gromadzimy w zbiornikach. W zależności od oczekiwanego rodzaju cementu dokonujemy korekcji składu mieszanki bazowej w celu uzyskania szlamu atestowego, zgodnego z wymaganiami procesu technologicznego. Otrzymany w ten sposób półprodukt transportujemy do pieca obrotowego.

Główny etap procesu produkcyjnego, spiekanie odbywa się w piecach obrotowych o długości 85 metrów, opalanych gazem ziemnym, najbardziej ”zielonym” nośnikiem energii. Ta metoda pozwala nam uzyskać bardzo homogeniczny produkt o pożądanym składzie mineralogicznym. Temperatura spiekania waha się w granicach 1250º - 1550 ºC w zależności od produkowanego klinkieru. W wyniku wypalania szlamu otrzymujemy klinkier, który po odpowiednio przeprowadzonym procesie chłodzenia i po potwierdzeniu badaniami fizyko-chemicznymi wymagań co do parametrów, jest transportowany do przemiałowni cementu. Przemiał dokonuje się w obrotowych młynach kulowych, w których stosujemy mielniki o podwyższonej odporności na ścieranie. Otrzymany w wyniku przemiału cement magazynujemy w silosach.

W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz wyeliminowania ryzyka przygotowania produktu niezgodnego ze specyfikacją, na każdym etapie produkcji, półprodukty są kontrolowane w naszym laboratorium oraz w laboratoriach zewnętrznych. Gotowy cement poddajemy ponownie analizie fizyko-chemicznej oraz mechanicznej. Po potwierdzeniu wysokiej jakości, nasz cement jest pakowany do opakowania zgodnego z wymaganiami Odbiorcy. Prawidłowo pakowane i przechowywane, czyste chemicznie cementy GÓRKAL w praktyce zachowują swoje właściwości nawet do 12 miesięcy.

Cement GÓRKAL 40 jest niezastąpiony przy instalowaniu urządzeń cieplnych pracujących w temperaturze do 1300 oC, dlatego polecamy go do budowy kominków, wykładania pieców, prowadzenia remontów przewodów kominowych i wentylacyjnych. Zastosowanie tego cementu znacznie wydłuża czas eksploatacji tych urządzeń.

Cement GÓRKAL 40 doskonale sprawdza się także w niskich temperaturach, może być stosowany nawet w temperaturze –10 oC. Dobrze spisuje się również w środowisku agresywnym chemicznie (np. w atmosferze chlorków, siarczanów). Charakterystyczne własności cementu GÓRKAL 40, takie jak krótki czas wiązania i szybki przyrost wytrzymałości mechanicznej, pozwalają na zastosowanie go w pilnych domowych pracach reperacyjnych. Można go więc używać do wykonania wylewek, parapetów i nadproży.

Dzięki stabilnemu składowi fazowemu GÓRKAL 50+ posiada doskonałe własności mechaniczne, może być stosowany w zaprawach i betonach w chemii budowlanej oraz może być składnikiem izolacyjnych mas ogniotrwałych lub innych materiałów monolitycznych.

GÓRKA cement oferuje atrakcyjną alternatywę dla cementu GÓRKAL 50+, dobrze znany naszym Klientom GÓRKAL 50 o podwyższonej zwartości Fe2O3.

GÓRKAL 70 jest materiałem wiążącym dla wyrobów ogniotrwałych. Biały kolor produktu powoduje, że cement wysokoglinowy GÓRKAL 70 znajduje również zastosowanie w mieszankach producentów chemii budowalnej. Brak dodatków i modyfikatorów sprawia, że ryzyko negatywnej interakcji z innymi składnikami mieszanki jest niewielkie.

Potrzebujesz dużej aktywność hydraulicznej? Polecamy cement wysokoglinowy GÓRKAL 70F. Chcesz obniżyć wodożądność mieszanki? Wybierz z naszej ofert GÓRKAL 70A.


Typowy skład chemiczny: 

zawartość Al2O369-71%
zawartość CaO28-30%
zawartość SiO2< 0,5%
zawartość Fe2O3< 0,3%
zawartość Na2O + K2O< 0,5%


Właściwości specjalne:

Ogniotrwałość zwykła≥158 sP
Gęstość3,0 g/cm3
Gęstość nasypowa1,1 g/cm3
Powierzchnia właściwa wg Blaine`a4200-4500 cm2/g
Skład mineralogiczny


FAZA PODSTAWOWA:

monoglinian wapnia CA
CA2
FAZY TOWARZYSZĄCE:
siedmioglinian dwunastowapniowy C12A7
αA


Właściwości hydrauliczne:

początek czasu wiązania < 160 min

koniec czasu wiązania > 240 min


Właściwości mechaniczne:

wytrzymałość na zginanie > 5 MPa
wytrzymałość na ściskanie > 30 MPa-------


Firma ROK-MAR Kamień Dekoracyjny® to wieloletni Producent Kamienia specjalizujący się w tworzeniu zarówno tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrz, aranżacji ułożonych z wysokiej jakości kamienia dekoracyjnego, ozdobnego, naturalnego, płytek kamieniopodobnych, cegłopodobnych, galanterii i elementów dekoracyjnych na ściany wewnętrzne oraz zewnętrzne – elewacyjne.Jako PRODUCENT posiadający wieloletnie doświadczenie oraz wyspecjalizowana kadra pracownicza pozwala nam na to, że możemy Państwu zaproponować Najlepszy Produkt na rynku w Najlepszej Cenie wykonany TYLKO z Najlepszej Jakości Surowców !


Prowadzimy Sprzedaż wysyłkową na terenie całego kraju. Gwarantujemy Produkty najwyższej jakości oraz krótkie terminy realizacji nawet największych zamówień!
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2014 ROK-MAR Kamień Dekoracyjny®.
Proudly created with.com.

Oglos24.pl - darmowe ogłoszenia w twojej okolicy. Na oglos24.pl znajdziesz wszystko czego potrzebujesz: mieszkania, pokoje, samochody, meble, oferty pracy, a także usługi lokalnych firm. Jeśli chcesz coś sprzedać, kupić lub wymienić to dobrze trafiłeś. Prosty i przejrzysty system kategorii oraz skuteczna wyszukiwarka umożliwia łatwe znalezienie interesujących Cię ogłoszeń. Ten portal jest właśnie dla ciebie.

sprzedawaj kupuj wymieniaj

Powered by: